Termální koupaliště Čajka Bojnice

Od Termály Slovensko
Koupaliště Čajka Bojnice

Termální koupaliště Čajka leží v lázeňském městečku Bojnice s pěknou scenérií Bojnického zámku. Bojnice leží v Hornonitrianské kotlině, na východním úpatí Malé Magury ve výšce 297 metrů nad mořem. Ve třech bazénech (plavecký 50m / 2,5 m a 2 dětské) je během sezóny termální voda s teplotou 26 – 33 ° C.Stravování zajišťují bufety s rychlým občerstvením. Možnost aktivně si odpočinout nabízejí hřiště, na kterých si návštěvníci mohou zahrát volejbal, fotbal i obří šachy. Na zkrácení volných chvil je pro děti určeno dětské hřiště. V areálu se nacházejí i šatny a úschovna předmětů. Parkování je možné na parkovišti u vstupu do koupaliště.

Základem léčby v Bojnicích je přírodní, léčivá, hydrogen-uhličitanovo-síranová, vápníko-hořčíková hypotonická Akratoterma s teplotou od 28 – 52 ° C, která vyvěrá z 9 pramenů s vydatností 40 l / sz hloubek 1200-1500 m. Akratoterma zlepšuje látkovou výměnu a imunologické reakce v buňkách, funkčnost tkání, jejich zásobování kyslíkem a tím celkový stav organismu. Léčivá voda účinkuje pozitivně na vegetativní nervový systém, především jeho parasympatická část.

Termální koupaliště je v provozu od června do srpna. Teplota vody se pohybuje v rozmezí 27 – 31 ° C. Plavecký bazén (50 m x 21 m) doplňují 2 dětské bazény (hlubší 12 m x 8 m, mělčí 8 m x 8 m). Na rozptýlení a zábavu je k dispozici vodní klouzačka, dětské pískoviště, dětská nafukovací skákačka, volejbalové hřiště, houpačky a volné plochy na rekreační vyžití.
OTEVÍRACÍ DOBA: ČERVEN-SRPEN, 9,00 – 19,00

VSTUPNÉ: celodenní dospělý 7 EUR, dítě od 3 let 4 EUR

KONTAKT:

Letné kúpalisko Čajka
972 01 Bojnice, Telefon: +421 46 54 30 528