Lázně Bojnice

Od Termály Slovensko
LÝZNĚ BOJNICE

Lázně Bojnice v srdci Slovenska jsou klidným místem, které svou polohou, klimatem a složením termálních vod vytvářejí ideální podmínky pro léčebné procesy, regeneraci a odpočinek své hosty. Leží v Hornonitrianské kotlině, na východním úpatí Malé Magury ve výšce 297 metrů nad mořem. Ze tří stran jsou chráněny pohořími s bohatými listnatými a jehličnatými lesy, proto mají příznivé klimatické podmínky s průměrnou denní teplotou vzduchu 9 ºC a 2000 slunečních hodin v roce. Kdo je unavený denní hektiky žití a hledá odpočinek pro tělo a duši, najde zde to pravé. Termální prameny a půvabná příroda tu tvoří už po staletí harmonii.


Základem léčebných procedur v Lázních Bojnice je přírodní, léčivá, hydrogen-uhličitanovo-síranová, vápníko-hořčíková hypotonická Akratoterma s teplotou od 28 – 52 ° C, která vyvěrá z 9 pramenů s vydatností 40 l / sz hloubek 1200-1500 m. Akratoterma zlepšuje látkovou výměnu a imunologické reakce v buňkách, funkčnost tkání, jejich zásobování kyslíkem a tím celkový stav organismu. Léčivá voda účinkuje pozitivně na vegetativní nervový systém, především jeho parasympatická část.

Lázně Bojnice léčba

Indikace

nemoci pohybového ústrojí, nervové choroby
revmatické
degenerativní (artritida, bolesti křížů)
zánětlivé (pokročilé záněty kloubů, Bechtěrevova nemoc, poinfekčné artritidy)
lumboischias
skolióza
poúrazové stavy
stavy po operacích páteře a po ortopedických operacích
stavy po zánětech centrálního a periferního nervového systému
stavy po operacích nervového systému
stavy po cévních mozkových příhodách (porážka)
ischias
vazoneurózy
ženské nemoci
Chronické záněty ženských pohlavních orgánů
Poruchy funkce vaječníků
Neplodnost
Stavy po operacích vnitřních rodidel
Komplikace po potratech a mimoděložního těhotenství

nemoci z povolání
Onemocnění kostí, šlach, svalů, cév a nervů vyvolané prací se stlačeným vzduchem, s vibrujícími nástroji, jednostranným přetížení, hluku, toxickými látkami.
nemoci ledvin a močových cest
Netuberkulózní záněty močových cest a ledvin, ledvinové kameny, stavy po operacích ledvin, močových cest a prostaty, stavy po transplantaci ledvin.

KONTAKT:

Adresa:
Kúpele Bojnice, a.s.
972 01 Bojnice
Slovenská republika
Telefon:
+ 421 46 511 6362 obchod. oddělení
+ 421 46 511 6357 přijímací kancelářKÚPELE BOJNICE