Lázně Štós

Od Termály Slovensko

V kouzelném koutě jihovýchodního Slovenska, v lůně malebné přírody, plné voňavých jedlí a smrků na hranici Spišského rudohoří a Slovenského krasu s rozprostírají klimatické Lázně Štós. Podle švýcarské klasifikace mají lázně léčivou klima se stupněm stimulace 1, s typickými prvky horského prostředí.
Hlavním indikačním zaměřením Štos je léčba dýchacích cest. Lázně na to předurčuje nejen vhodná nadmořská výška kolem 650 m. n.m., množství slunečních dní, ale i lesopark s více než 200 druhy vzácných dřevin a květin. Přírodní prostředí lázní tvoří lesopark – národní kulturní památka, architektonicky dotvořen potůčkem s kaskádami a fontánou.

V Lázních Štós byla dána do provozu (1963) a využívána pro léčebné účely první klasická finská sauna na území bývalého Československa, která po rekonstrukci a modernizaci slouží svému účelu i dnes.

Účinek klimatické léčby v Lázních Štós je znásoben speleoterapii – unikátní léčbou v blízké Jasovské jeskyni. Lázně mají v této léčbě dlouhodobou tradici s velmi dobrými léčebnými výsledky.

Pobyt v Lázních Štós je zpříjemněn díky vitálnímu vodnímu světu, který potěší duši a tělo. Komplex vodních a parních lázní se spoustou atrakcí: bylinková, eukalyptová a finská sauna, vitální déšť, vodní cesta, hydromasážní bazén, tepidárium.

Novinkou je moderní plavecký a relaxační bazén s protiproudem, vodní chrlič a masážními tryskami, kterými si můžete promasírovat celé tělo. Atmosféru dotváří bazénové osvětlení a příjemná hudba.

MEDICAL WELLNESS

Lázně Štós neustále přizpůsobují služby Vašim potřebám. Lázně Štós jsou první klimatické lázně, které Vám nabízejí WELLNESS v prostředí nedotčené čisté přírody. Pokusili jsme se skloubit léty ověřené účinky Lázní Štós s potřebami současné uspěchané doby. Přeneste se proto do prostředí křišťálově čistých pramenů s vůní lesních pryskyřic a načerpejte nové síly v atraktivním horském prostředí.

Připravili jsme potěšení pro Vaši duši a tělo – vitální vodní svět s bazénem, ​​který posílí Vaše obranné síly a přivede Váš organismus do rovnováhy. V nerušeném prostředí lázní si máte možnost vychutnat procedury. Pokud toužíte naplno procítit nedotčenou přírodu Slovenského krasu je Vám k dispozici několik turistických tras přímo s nástupem z lázní.
Skutečný klid pocítíte při procházkách v lázeňském parku, jehož součástí je více než 200 druhů exotických dřevin.Devizou Lázní Štós je poskytování speleoterapie v blízké Jasovské jeskyni. Jedná se o přírodní ihalatórium, které zvyšuje odolnost organismu a pomáhá předcházet nachlazením.

Po příjemně stráveném dni v přírodě Volovských vrchů a poznáváním historických skvostů okolí zrelaxujte v moderním plaveckém bazénu.

PROCEDURY

  • masáže: klasická, reflexní, aromaterapeutická, sportovní masáž, manuální lymfodrenáž
  • lázně: perličková, vířivá, parní
  • sauny: finská
  • parafín, rašelinový zábal
  • rehabilitace, fitness
  • elektroléčba
  • speleoterape
  • klimatická léčba

KONTAKT:

Telefón: Recepcia • 055 – 4667 525 • REZERVÁCIE POBYTOV – 0915 102 970
Fax: 055/4667 200
Mobilný telefón: Recepcia • 0915 – 913 615
http://www.kupele-stos.sk