Klimatické lázně Štrbské Pleso

Od Termály Slovensko

Klimatické lázně Štrbské Pleso zaujímají zvláštní postavení mezi slovenskými, ale i evropskými klimatickými léčebnými místy, a to z hlediska svého významu a úspěchů v léčbě pacientů s nespecifickými chronickými chorobami dýchacích cest. Jsou to nejvýše položené klimatické lázně na Slovensku.
Leží u stejnojmenného jezera glaciálního původu v nadmořské výšce 1351 m, v západní části Slovenských velehor Vysokých Tater, na morénové terase jižního úbočí hlavního tatranského masivu, který dosahuje výšky 2600 m a chrání je ze severu. Právě tato výhodná poloha s terapeuticky účinným klimatem podmínila vznik klimatických lázní na Štrbském Plese.

Klimatické lázně na Štrbském Plese tvoří komplex léčebných domů a moderních hotelů v ojedinělém vysoce-horském prostředí.

Léčba a indikace v lázních Štrbské Pleso

Přírodní léčivé zdroje

Základní léčebnou metodou je klimatoterapie. Její hlavní složkou je pobyt pacientů na čerstvém vzduchu doplněn léčebnou rehabilitací. Nejdůležitějším přírodním léčivým faktorem lázní na Štrbském Plese je jeho terapeutické účinné vysokohorské klima, podmíněno geografickou polohou, nadmořskou výškou a chráněnosti před západními a severními větrnými proudy.
Vysokohorská poloha nad vrstvou prachové a kouřové atmosféry a rozsáhlé porosty jehličnatých lesů zabezpečují tu neobyčejnou svěžest a čistotu vzduchu, bez prachu, chemických a jiných dráždivých látek a bakterií v ovzduší. S čistotou vzduchu souvisí vysoká intenzita slunečního a ultrafialového záření, které působí na celý organismus člověka, podporuje tvorbu vitaminu D a dalších důležitých fermentů.
Poměrně vyrovnaná průměrná roční teplota vzduchu + 3,6 ° C s denní amplitudou 7,25 ° C bez extrémních výkyvů příznivě ovlivňuje termoregulaci, často narušenou u mnoha nemocí.

Léčebně významný je i nižší parciální tlak kyslíku, který se uplatňuje zejména při regulaci dýchacích funkcí. Průměrný tlak vzduchu je 647,3 mm.
Klimatické lázně Štrbské Pleso pro svůj význam a úspěchy v léčbě pacientů s nespecifickými chronickými chorobami dýchacích cest mají zvláštní postavení mezi slovenskými jakož i evropskými klimatickými léčebnými místy.

V rámci celkové komplexní léčby se využívá široká škála procedur: klasická masáž, reflexní masáž, akupresurní masáž, podvodní masáž, perličková lázeň, skotský střik, přísadové koupele, vířivá koupel na horní a dolní končetiny, bazén, sauna – Phyaction solux, Infraterapie, diatermie , ultrazvuk, Lavaterm, plynové injekce, masážní vířivý bazén, kalanetika, rašelinové zábaly, rašelinové koupele a jiné. Odborní a erudovaní lékaři mají k dispozici potřebné diagnostické a terapeutické přístroje a speciální léčebné zařízení, diagnostická laboratoř a rentgenologické pracoviště.

 

KONTAKT:

Léčebné pobyty hrazené pojišťovnou: 052 44 13 99
Wellness pobyty a léčebné pobyty samoplátci: +421 2 3225 2301

www.kupele.strbske-pleso.info