Sanatorium Tatranská kotlina

Sanatorium Tatranská Kotlina se nachází ve stejnojmenné osadě v Tatranské Kotlině, která vznikla na úpatí Belianských Tater v důsledku objevení jeskyně v roce 1881. Již v roce 1891 byla Tatranská Kotlina zařazena mezi přírodní léčebné lázně. Klima v Tatranské Kotlině i přes nízké nadmořské výšce 760 m n.m., má vysokohorský charakter a na rozdíl od ostatních tatranských osad se zde mlhy téměř nevyskytují. Osada má statut klimatických lázní a prostředí je vhodné pro léčbu astmatu, alergie a jiných respiračních onemocnění.
Lázně – sanatorium Tatranská kotlina

Zařízení poskytuje zdravotní péči jako specializovaná nemocnice – odborný léčebný ústav a jako přírodní klimatické lázně. Hlavní činností sanatoria je komplexní ústavní péče o dospělé nemocné s diagnózou průduškové astma, chronická obstrukční plicní nemoc a jiné nespecifické (netuberkulózní) onemocnění dýchacího ústrojí, převážně chronické.

Díky nízké nadmořské výšce mohou toto prostředí využívat i lidé, kteří kromě dýchacích potíží mají i srdečně-cévní onemocnění. Zachovalé přírodní prostředí a nenáročné terény na procházky jsou vhodné i pro kombinované typy onemocnění.
Různá úroveň ubytování – od apartmánů přes hotelové ubytování až po turistický standard, různorodé služby a dlouholeté zkušenosti personálu spojené s kreativitou, vytvářejí v našem zařízení skutečnou oázu zdraví a pohody.
Zařízení poskytuje kromě komplexní lékařské diagnostiky i komplexní laboratorní vyšetření a soubor rehabilitačních procedur. Pro klienty je k dispozici i relaxační bazén, sauna, vířivka, tělocvičny, posilovna, kulečník, půjčovna kol a jiné. Na recepci je možné uzavřít i pojištění do hor. Součástí areálu jsou i potraviny a Turistické informační centrum.
Exkluzivitou našeho zařízení je kromě zachovalého přírodního prostředí i speleoterapie – dýchací cvičení v nedaleké Belianské jeskyni. Takové cvičení v jeskyni urychluje léčení a příznivě působí na organismus v kterémkoliv věku. Stálá teplota vzduchu, vysoká vlhkost a sterilní prostředí bez alergenů mají pozitivní vliv na aktuální zdravotní stav zároveň příznivě ovlivňují i ​​na imunitní systém pacientů. Cvičení je nejefektivnější pro pacienty s bronchiálním astmatem a alergickou rýmou a je doslova jediným azylem pro lidi s pylovou alergií.
Přínosem pro klienty je i novinka v terapii senné rýmy – rhinolight. Jde o klinicky ověřenou metodu – fototerapii sliznice nosu pomocí světla speciálního složení. Aplikuje se každý druhý den a s touto terapií máme vynikající výsledky.
V rámci volnočasových aktivit mohou klienti v areálu využívat i venkovní multifunkční hřiště, a zároveň ke zkvalitnění služeb nemalou měrou přispějí i cyklostezky přímo z Tatranské Kotliny do Spišské Belé v délce 12 km.

Mezi adrenalinové aktivity v neposlední řadě patří i SPIDER PARK v blízkosti areálu sanatoria, do kterého mají naši klienti vstup s výraznou slevou. Ti, co preferují odpočinek v zimním období, využívají blízkost kvalitních lyžařských středisek v nedaleké Bachledovej údolí a Ždiaru.

KONTAKT:

Sanatórium Tatranská Kotlina, n.o.
Tatranská Kotlina 68, 059 54  VYSOKÉ TATRY

tel.: +421 52 4467 645-6; +421 918 758 280
fax:  +421 52 4467 647

SANATORIUM TATRANSKÁ KOTLINA