Lázně Sliač

Od Termály Slovensko

Lázně na Sliači jsou specializovaným lázeňským léčebným ústavem se starou tradicí, s vysokou úrovní diagnostiky a s moderními metodami individuální komplexní balneoterapie k léčbě pacientů s chorobami oběhových ústrojí. Nacházejí se na středním Slovensku, na levém okraji rovinného úvalu Hrona v nadmořské výšce 371 m. Jsou rozloženy na úbočí nad obcí stejného jména. Leží v lesnaté krajině s výhledem na údolí Hronu a na Pohronské doliny, na Kremnické a Štiavnické vrchy a na západní část Nízkých Tater. Obklopuje jejich rozsáhlý, 60-hektarový lesopark.
Lázně Sliač – popis, nabídka, služby

Ve světě jsou známy čtyři lázeňská města, v nichž vyvěrají prameny přirozené izotermické teploty s vysokým obsahem oxidu uhličitého. Pouze jeden z těchto pramenů se nachází ve střední Evropě, a to v léčivých lázních na Sliači.

Minerální zřídla těchto kvalit s odbornou lékařskou péčí a s použitím komplementárních léčebných prostředkem lze úspěšně použít k léčbě pacientů, kterým životní tempo a civilizace našich časů poškodily srdce a cévy.
Pro racionální komplexní lázeňskou léčbu pacientů s chorobami srdce a cév je důležitý i celkový ochranný léčebný režim a v neposlední řadě vliv vnějšího prostředí a klimatu. Z tohoto hlediska mají lázně na Sliači optimální podmínky. Příjemné lázeňské prostředí Sliače s upravenými parky uprostřed horské přírody s bohatou zelení bez rušivých vlivů městského života působí na organismus pacienta v průběhu léčby mimořádně příznivě a tlumivě. Ovzduší je svěží a čisté.

Přírodní léčivé zdroje

Na Sliači vyvěrá pět přírodních léčivých pramenů. Nejvydatnější a z hlediska léčebného využití nejvýznamnější je Lázeňský pramen, který se používá k aplikaci lázeňských procedur. Jeho přírodní léčivá voda je síranové – hydrogenuhličitanové, vápenato – horečnatá, uhličitá, hypotonická, se zvýšeným obsahem kyseliny křemičité. Vydatnost pramene, který je zachycen vrtem v hloubce 58,8 m, je více než 5 litrů léčivé vody. Léčivé vlastnosti Lázeňského pramene podmiňuje právě vysoký obsah oxidu uhličitého a příznivá teplota, která dosahuje 33,2 ° C. Charakter uhličité minerální vody s přirozenou izotermickou teplotou a možnost jejího bezprostředního využití k léčebným účelům bez umělých zásahů spolu s vybaveností lázní a komplexním pojetím lázeňské léčby dává Sliač ráz mezinárodních lázní.
Indikace

Léčebné pobyty jsou zaměřené na léčbu těchto chorob: nemoci oběhového ústrojí, chyby srdečních chlopní, hypertenzní, ischemická choroba srdeční, onemocnění tepen končetin, stav po trombózách, po infarktu myokardu, stavy po operacích srdce a ženské onemocnění, chronické záněty vnitřních rodidel, komplikace po interrupci, poruchy vývoje dělohy, sterilita, stavy po břišních a gynekologických operacích, klimakterický syndrom.

Metody léčby

Základem lázeňské léčby jsou bazénové a vanové koupele v minerální vodě, které vhodně doplňuje fyzioterapie, hydroterapie, elektroterapie, masáže a medikamentózní léčba. Neodmyslitelnou součástí lázeňské péče je i dietní systém stravování. Pozoruhodné výsledky v léčbě je dosahováno aplikací vřídelního plynu ve formě podkožních injekcí, lokálních, nebo celotělových lázní.

Vyšetřovací a léčebné pracoviště odborných lékařů a odborně školených zdravotnických pracovníků jsou vybaveny moderními diagnostickými a terapeutickými přístroji a zařízením.

Termální koupaliště Sliač

Jako jedno z mála má koupaliště na Sliači bazén, přes který neustále protéká voda přímo z Lázeňského pramene využívaného na léčebné procedury s teplotou 30st. C. Za 24 hodin se voda v bazénu úplně vymění! Navíc se bazén každý pátek vypouští, čistí a dezinfikuje. Proto není nutné vodu v bazénu chemicky upravovat a je vhodná i pro lidi s citlivější pokožkou.

V areálu koupaliště je jeden plavecký bazén pro dospělé a jeden malý kruhový bazén pro děti. Osvěžení zajišťuje bufet i okolní stromy, které poskytují stín. Pro sportovce je k dispozici volejbalové hřiště, hřiště pro malý fotbal a 4 tenisové kurty v bezprostřední blízkosti koupaliště. Sportovní potřeby je možné si zapůjčit přímo v areálu. Pro nejmenší je připraveno dětské hřiště s pískovištěm.
V nádherném prostředí koupaliště, obklopeného překrásnou přírodou, můžete relaxovat po celou letní sezóny a načerpat novou energii nejen z léčivé vody, ale také z atmosféry, kterou Lázně Sliač nabízejí. Koupaliště Sliač má otevřeno pouze v letní sezóně.

KONTAKT LÁZNĚ A KOUPALIŠTĚ SLIAČ

Kúpele Sliač a.s.
962 31 Sliač

Tel.: +421 45 54 42 320 – 322
e-mail: sales@spa-sliac.sk
web: www.spa-sliac.sk