Lázně Lúčky

Od Termály Slovensko
Lázně Lúčky

Lázně Lúčky patří mezi nejstarší lázně na Slovensku, nacházejí se 14 km od Ružomberka. Na rozhraní Oravy a Liptova, v překrásném prostředí Chočských vrchů najdete tiché rodinné prostředí, kvalifikovaný příjemný personál a léčivou vodu vhodnou k léčbě ženských onemocnění, chorob pohybového ústrojí, nervových onemocnění a nemocí z povolání.


Lázně Lúčky charakteristika

Lázeňská léčba v Lúčkách patří mezi nejefektivnější léčebné metody. Podstata všech balneologických metod spočívá v nespecifickém, všeobecném účinku, který ovlivňuje celkový stav klienta a hraje kladnou úlohu při procesu uzdravení zejména přeladěním vegetativních funkcí organizmu.
Lázně Lúčky
Rozhodujícím činitelem při komplexní lázeňské léčbě je termální minerální voda lázeňského pramene Valentína o teplotě 32 °C a termální voda z pramene HGL-3 s teplotou 37 °C, v přirozené formě používaná v bazénech a také ve všech samostatných koupelích. Minerální termální vody v lázních Lúčky jsou klasifikované jako přírodní, léčivé, slabě mineralizované, síranovo-hydrouhličitanové, vápenato-hořečnaté, uhličité vody, hypotonické, vlažné. Podle tvorby jejich chemického složení patří k vodám petrogenním, karbonato-sulfatogenního charakteru. Mají nevýrazný kalcio-sulfátový typ chemismu. Z plynných složek je důležitý obsah volného CO2, který významně spolupůsobí při formování výsledného chemismu vod. I když lázeňská léčba pohybových a gynekologických onemocnění je a musí být komplexní, přece jen těžiště léčby spočívá ve fyzioterapeutických úkonech, opírajících se o využití přírodních léčivých zdrojů.
V létě roku 2008 lázně slavnostně otevřely nový AQUA – VITAL Park, který je v provozu celoročně. Další skvělou novinkou je vnější Vitální svět, který doplnil nabídku celoročně otevřeného AQUA-VITAL Parku. Najdete v něm novou finskou saunu, ve které může relaxovat v sedě až 16 lidí a skvělé osvěžení poskytne i nový ochlazovací bazén. Pro ty, kteří vyhledávají raději odpočinek ve vodě je k dispozici nová jacuzzi pod širým nebem.

KONTAKT:

KÚPELE LÚČKY a.s.
034 82 Lúčky, okres Ružomberok, Tel.: +421 44 43 75 111