Lázně Nimnica

Od Termály Slovensko

V údolí Váhu, na středním Pováží, mezi Púchovem a Považskou Bystricí, v blízkosti vodní nádrže Přehrada mládeže, vznikly lázně Nimnica. Lázně jsou nejmladší na Slovensku a vznikly po objevení minerálního pramene v roce 1953. V prvních letech se nazývali Nosice. Při hydrogeologickém průzkumu se ve více vrtech zachytila ​​uhličitá voda s vysokou koncentrací minerálních látek. To vzbudilo pozornost široké veřejnosti, a když se v některých případech pracovníků Přehrady mládeže projevily i pozitivní zdravotní účinky, rozšířila se bleskurychle fáma o zázračné léčivosti těchto vod.
Lázně Nimnica – indikace a služby:

Léčí se zde: Onkologická onemocnění, Onemocnění oběhového ústrojí, Onemocnění trávícího ústrojí, Onemocnění z poruchy látkové přeměny a žláz s vnitřní sekrecí, Netuberkulózní nemoci dýchacích cest, Nervové nemoci, Onemocnění pohybového ústrojí, Ženská nemoci, Nemoci z povolání.

Nabídka pro veřejnost:

  • solná jeskyně: specifické mikroklima solné jeskyně pomáhá při léčbě horních a dolních cest dýchacích (záněty hrdla, vedlejší nosní dutiny, chronická rýma), snížené činnosti štítné žlázy, onemocnění zažívacího traktu, dermatologických onemocnění (kožní alergie, psoriáza, atopický ekzém), neurózy, stresu a vyčerpanosti, alergií, astmatu. Příjemnou atmosféru jeskyně dotváří relaxační hudba a světelné efekty. Jeden pobyt trvá 45 min.
  • medicínské wellness centrum: bazén s termální vodou, sauna, vířivka, kneippův koupel, tropické sprchy, tepidárium
KONTAKT:

Kúpele Nimnica a.s. 020 71 Nimnica, Slovenská republika
Recepce, spojovatelka: Tel. +421/42/46 08 111

KÚPELE NIMNICA