Lázně Dudince

Od Termály Slovensko
LÁZNĚ DUDINCE

Lázně Dudince se nacházejí ve východní části nejjižnější oblasti Slovenska, blízko hranic s Maďarskem, 17 km severně Krupiny. Díky své poloze a nadmořské výšce (145 m nm) patří mezi lázně s nejteplejším klimatem a s největším počtem slunečných dní v roce.


Příznivé klimatické poměry a vybavenost lázní umožňují v Dudincích celoroční nepřetržitou léčbu. Věk sopečných pramenů se odhaduje přibližně na sto tisíc let. V dobách antiky se v travertinových otvorech koupali i vojáci římských legií. Přibližně 32 bazénů zůstalo až dosud zachovaných jako chráněná kulturní památka pod názvem Římské lázně.

Nejnovější léčebna Diamant svým komfortem – včetně velkého krytého bazénu – uspokojí i náročné hosty. Na bázi hydrouhličitanovo-chloridové, sodno-vápenaté, sířené uhličité vody o teplotě 30 ° C jsou pacientům poskytovány procedury, zahrnující klasické postupy i využití nejnovějších poznatků medicíny. Špičková péče lékařů a lázeňského personálu pomáhá navracet úlevu a zdraví tisícům pacientů s nemocemi pohybového ústrojí i s lehčími neurologickými onemocněními. Díky speciálním rehabilitačním metodám dosahuje výrazné zlepšení stavů po ortopedických operacích.
Dudinská léčivá voda

Dudinská minerální voda patří mezi nejvzácnější vody na světě. „Prdľavka“ – jak ji obvykle domácí obyvatelé nazývají, je vysoce mineralizovaná léčivá voda. Ojedinělá kombinace oxidu uhličitého a sirovodíku umožňuje léčbu různých onemocnění současně. Vodu podobného složení najdete v Evropě už jen ve Vichy (Francie).
Léčivá voda se aplikuje formou bazénových a vanových lázní s odstupňovanou teplotou podle předpisu ošetřujícího lékaře. Základní lázeňskou léčbu doplňují vodoléčebné procedury, celkové, dílčí a podvodní masáže, elektroterapie, parafínové zábaly a jiné procedury fyzikální terapie. Součást komplexní léčby tvoří léčba pohybem – kineziterapie a hydrokineziterapie – individuální a skupinový léčebný tělocvik a funkční rehabilitační pohybová terapie. Lázně mají RTG pracoviště, laboratoře a všechny potřebné vyšetřovací a léčebné přístroje a zařízení.

Pooperační rehabilitace onemocnění pohybového a kardiovaskulárního aparátu

Tato onemocnění léčíme na prvním místě. K tomu však i neurologické onemocnění a nemoci profesionálního přetížení. Léčivé účinky minerální vody se využívají i jako prevence před těmito onemocněními.

LÁZNĚ DUDINCE   LÁZNĚ DUDINCE   LÁZNĚ DUDINCE   LÁZNĚ DUDINCE

Vitální svět Wellnea

Vitální svět Wellnea se těší oblibě všech věkových kategorií klientů. S okamžitou kapacitou 60 osob (30 žen, 30 mužů) nabízí dokonalý relax pro ty, kteří si touží pobyt zpříjemnit sladkým nicneděláním, které zároveň dobře ovlivňuje jejich zdraví. Služby: suché sauny, parní sauny, whirlpool, tepidárium, masáže, relaxační DUO vana pro dvojici, solárium, odpočinková zóna, vířivý bazén (s ohřívanou vodou – cca 32 ° C), občerstvení, široká nabídka relaxačních masáží.
KONTAKT:

Kúpele Dudince, a.s. 
Kúpeľná 106, 962 71 Dudince, Tel: + 421 45 550 44 44