Přírodní jodové lázně Číž

Od Termály Slovensko
Přírodní jodové lázně Číž

Lázně Číž se nacházejí na jižním okraji středního Slovenska při maďarských hranicích. Leží v rovinatém kraji, v povodí řeky Rimavy, v nadmořské výšce 174 m nm.  Jsou to jedny z menších lázní, které ale návštěvníkům nabízejí léčivé účinky vzácně se vyskytující jodové minerální vody, která pozitivně působí na cévní onemocnění a nemoci pohybového ústrojí. Lázně obklopené parkem se nacházejí v obci stejného jména.
Přírodní jodové lázně Číž mají za sebou více než stoletou historii. Význam lázní je založen především na přírodní jódové léčivé vodě. Léčivými účinky vody a balneologickou hodnotou přírodních pramenů se místní pramen řadí mezi nejvzácnější v Evropě. Je nejbohatší na soli, jód a brom, které se v minerálních vodách nacházejí zřídka.

Lázně jsou zaměřeny na léčbu dospělých a dětí při neurologických onemocněních, onemocněních pohybového aparátu, onemocnění cév a stavech po jejich operacích. Čížska léčivá voda má příznivé účinky i při léčbě roztroušené sklerózy. Výborné výsledky se dosahují při léčbě pohybového aparátu dětských pacientů, při problémech s nevyvinutým bederním krčkem i u dětí se skoliózou. Ve vlastním areálu je poskytována i hipoterapie – jízda na konících.

Přírodní jodové lázně Číž   Přírodní jodové lázně Číž   Přírodní jodové lázně Číž   Přírodní jodové lázně Číž
Metody léčby lázně Číž:

Jodová minerální voda, ohřívaná na předepsanou teplotu, se podává ve vanových lázních. Vlastní lázeňská léčba a pitné kúry vhodně doplňují vodoléčebné a elektroléčebné procedury. Komplex lázeňské léčby dále tvoří léčba pohybem – kineziterapie – medikamentózní léčba, rehabilitace (individuální a skupinové léčebné cvičení na suchu nebo v bazénu, jóga, antigravitační relaxace), parafínové a rašelinové zábaly, hipoterapie a také zásady dietního stravovacího systému a všestranná péče.

KONTAKT:

Prírodné jódové kúpele Číž a.s.

98043 Číž, Slovensko
Tel.: +421 (47) 55 93 133-4
Tel.: +421 (47) 55 93 681-2
Fax: +421 (47) 55 91 121