Lázně Kováčová

Od Termály Slovensko
LÁZNĚ KOVÁČOVÁ

Lázně Kováčová patří mezi nejmladší lázně na Slovensku a jsou zaměřeny na léčbu některých onemocnění pohybového ústrojí, stavů po úrazech a ortopedických operacích a k léčbě pacientů s organickými nervovými nemocemi. Klíma v této oblasti se dá charakterizovat jako utišující a sedativní.
Lázně Kováčová – léčivá termální voda, služby a indikace

Poloha lázní mimo městského ruchu a atmosféra lázeňského parku zaručují optimální podmínky k léčení a podstatnou formou přispívají k tělesné a duševní relaxaci. Do okolí je možné podnikat turistické vycházky, výlety jízdními koly, jezdit na koních, či sportovně rybařit. Na výběr máte také množství koncertů, výstav, tanečních zábav nebo autobusových výletů do okolí.

Přírodní léčivá voda Kováčová

LÁZNĚ KOVÁČOVÁPřírodním léčivým prostředkem v Kováčové je sírano-hydrouhličitanová, vápenato-hořčíková, hypotonická termální voda s teplotou 48,5 ° C. Vyvěrá geologickým vrtem z hloubky 502 m. Kováčovské minerální voda s obsahem vápníku, hořčíku, síranu a obsahující 850 mg / lit. volného kysličníku uhličitého patří ke skupině minerálních pramenů rozsáhlého termálního bazénu. Kapacitou 3000 litrů vody za minutu patří zřídlo v Kováčové mezi nejvydatnější na Slovensku. Fyzikální a chemické vlastnosti jeho termální vody jsou mimořádně příznivé pro balneologické využití.
Léčba

V lázních Kováčová se léčí pacienti s chorobami pohybového ústrojí, stavy po úrazech, po zlomeninách a ortopedických operacích, nezánětlivé onemocnění kloubů a páteře, mimo kloubové formy revmatismu, stavy poinfekčním artritidách, Bechterova nemoc a některé nervové onemocnění, spondylóza, spondylatróza, plotýnkový syndrom s vývojovými vadami, bolestivé afekce periferních nervů, plexitída, polyneuritida, radikulitída.

Indikace

  • Onemocnění trávícího ústrojí
  • Nemoci a poruchy látkové výměny žláz s vnitřní sekrecí
  • Onemocnění pohybového ústrojí
  • Nervové choroby
  • Nemoci ledvin a močových cest
  • Ženské nemoci
  • Nervové nemoci (od 6 do 18 let)
  • Onemocnění pohybového ústrojí (od 6 do 18 let)

Procedury

Termální lávový zábal, termální rašelinový zábal, hydromasážní koupel horních končetin, hydromasážní koupel dolních končetin, hydromasážní koupel celotělová, lázeň celotělová
živá sůl – magnesiová koupel, vanová termální koupel, kyslíková regenerační koupel
uhličit,  prokrvující koupel se smrkovým aroma, podvodní masáž celotělová, skotské střiky,
Kneippův šlapací koupel, finská sauna suchá, klasická masáž, medová masáž, čokoládová masáž,
reflexní masáž, reflexní masáž chodidel, individuální léčebný tělocvik, skupinový léčebný tělocvik
diadynamik, bazénová termální koupel, diatermie, ultrazvuk, ionomodulátor, Biotronová lampa,
laseroterapie, magnekon, inhalace.
KONTAKT:

Kúpele Kováčová, s.r.o.,
Liečebný dom Detvan, Kúpeľná 76/70, 962 37 Kováčová
TelefOn: 045 / 5445 349
Fax: 045 / 5445 383

KÚPELE KOVÁČOVÁ