Termální koupaliště Podhájska
Termální koupaliště Podhájska, nacházející se na jihu Slovenska nedaleko Nitry, poskytuje návštěvníkům možnost odpočinku a rekreace jak v letním tak i v zimním období. Návštěvníky koupaliště tvoří nejen Slováci, ale i turisté z Čech, Polska, Maďarska, Rakouska a jiných zemí. Během letní sezóny je návštěvníkům k dispozici devět bazénů a tobogán. Součástí termálního koupaliště je i nově otevřené Wellness centrum Aquamarin.
Termální koupaliště Podhájska nabídka a služby
Wellness centrum Aquamarin
Nabízí komplex služeb pro odpočinek a relaxaci. Název wellness centra je odvozen od drahého kamene akvamarín (aquamarine = voda moře). Ve wellness centru je návštěvníkům k dispozici vnitřní i vnější bazénový svět, vitální svět, turecká lázeň Hammam, oddychové prostory, botanická zahrada a kavárna.
Bazénový svět – nabízí 9 bazénů s termální i užitkovou vodou s množstvím vodních atrakcí ve vnitřním i vnějším prostředí.
Vitální svět – nabízí komplex služeb pro relaxaci – komplex saun, tropický tunel, vodní peklo, mořský lázeň, tepidárium, ledopád, vědro odvahy i ochlazovací bazén.
Tobogánový svět:
- Wide Slide
- Windigo
- Space hole
- Black hole + Turbolance
Bazény exteriér:
- sedací bazén
- dětský 2x (s užitkovou i termální vodou)
- rekreační přední
- oddechový
- ochlazovací
- plavecký i neplavecký s užitkovou vodou
Geotermální pramen Podhájska:
V roce 1973 byl navrtán geotermální pramen silné mineralizované vody v hloubce 1900 m. Voda má při ústí teplotu 80 ° C a vydatnost 50 litrů za sekundu.
Na první pohled neuvěřitelné, ale je to tak. Slovensko má moře. Jeho voda je totiž unikátem srovnatelným s vodou Mrtvého moře. Pochází ještě z třetihorního vřídla. V jeho spodních vrstvách nalezeny zuby ryb, pylová zrnka a další tehdejší biologický materiál. Podloží vřídla spadá do relativně mladé tektonické oblasti, aktivní ještě v minulém století. Díky němu se voda ohřívá na teplotu přibližně 80 ° C a vystupuje na zemský povrch.
V roce 2003 byla provedena komplexní údržba vrtu v rámci 10letého cyklu jeho údržby, hloubkovým provrtáním těžební kolony. Následně se provedla celková přestavba nadzemní části těžebního vrtu, čímž se uskutečnila jeho generální oprava po 30-ti letém provozu.