Termální koupaliště Horné Saliby

Od Termály Slovensko
HORNÉ SALIBY

Termální koupaliště Horné Saliby se nachází v rovinaté jižní části Slovenska, mezi okresními městy Galanta a Šaľa. Původně jednotný areál je od roku 2001 rozdělen na dvě samostatná termální koupaliště. Areál koupaliště Horné Saliby je postupně modernizován ve všech oblastech.


Termální voda vyvěrá z hloubky 1559 m, na ústí má teplotu 67ºC s následujícím složením:
Kationty: Ca 7,5 mg / l, Mg 2 mg / l, Na 613 mg / l, K 8 mg / l
Aniony: Cl 280 mg / l, S 13 mg / l, HCO 1189 mg / l
Celkem Kationty a Aniony spolu: 1483 mg / l

Podle výsledků provedených rozborů se jedná o středně mineralizovanou, alkalicko-bikarbonátovém vodu typu HCO -Cl-Na + K s celkovou mineralizací 2,1 g / l. Minerální voda blahodárně působí na pohybové ústrojí.

Ti, kteří chtějí své tělo prohřát v teplé termální vodě iv zimním období, přijdou na své v krytých bazénech v budově rehabilitačního centra, které je přímo v areálu koupaliště. Služby tohoto rehabilitačního centra, restaurace a ubytování ve vytápěných chatkách Hargita lze využívat po celý rok.

Bazény Horné Saliby:

  • italský bazén
  • bazén pro mládež
  • dětský bazén
  • tobogán 72 m
Kryté centrum Horné Saliby:

Od konce roku 2003 je na termálním koupališti v Horné Saliby v provozu nový relaxační komplex s celoročním provozem, který byl spolufinancován s Evropskou unií v rámci programu SAPARD. Otevírací doba je od 10:00 hod. do 22:00 hod., během léta 10:00 hod. do 22:00hod. Součástí relaxačního komplexu je bazénová hala s oddychovou plochou a MINIPRESS s obsluhou. Bazény jsou vybaveny atrakcemi jako například: chrliče, dnový vzduchový gejzír, stěnové hydromasáže a vzduchové masážní rošty. Na druhém nadpodlaží je vytvořena plocha na odpočinek rekreanty.
V rehabilitačním traktu jsou obsazeny místnosti pro masáž, fyzioterapii (ultrazvuk, magnetoterapie, elektroléčba), sauny s odpočívárnou, mokrá rehabilitace jako hydromasážní sprchy, masáže nohou a malá bazénová hala s masážním bazénem.

Ubytování a stravování:

  • Chatová osada
  • Penzion Komloš
  • Restaurace Focus

OTEVÍRACÍ DOBA

Venkovní bazény jsou v provozu od 1.6. do 15.9.

Vstupné: děti do 6 let 1 EUR/den, 6-15 let+důchodci+ZTP 2,50 EUR/den, dospělý  5 EUR/den.

Koupaliště Horné Saliby
KONTAKT:

OFICIÁLNÍ WEB KOUPALIŠTĚ HORNÉ SALIBY